Julianne Moore

Julie Anne Smith

8,1
62 402 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Julianne Moore

Dawno temu z koleżanką stwierdziliśmy, że Julianne Moore chyba często płacze w swoich filmach. Po czym na potwierdzenie naszych przypuszczeń znaleźliśmy tę śliczną kompilację na YouTube:

http://www.youtube.com/watch?v=d4uv0eD5Ufg

Filmik ma już kilka lat i od tego czasu obejrzałem trochę więcej filmów z JM, w tym zrobionych ostatnio, i zgadnijcie - chyba we wszystkich płakała, niezmiennie wywołując we mnie atak głupawki. Ostatnio wybrałem się na "Don Jon". Wiedziałem, że gra tam JM, ale myślałem, że "no nie, tym razem chyba obejdzie się bez płaczu". W którymś momencie bohater słyszy czyjś płacz w ciemności. Ponieważ do tego momentu zdążyłem zapomnieć, że w filmie ma być JM, to gdy bohater zbliżył się do płaczącej postaci i okazało się, że to JM, to tak ryknąłem śmiechem, aż parę innych osób też się zaczęło śmiać, choć pewnie nie wiedzieli za bardzo co mnie tak bardzo rozśmieszyło :-)

W "Carrie" chyba też beczy, nie?

Gabbriel

Płakać też trzeba umieć, a u niej wychodzi to mistrzowsko.

chemas

no jak w tylu filmach plakala to jej wychodzi :)

mania19

Klikałem kilkanaście razy dodając wypowiedź i po kilku godzinach naszlo mnie, żeby sprawdzić o co biega a tam 1000 postów.

Pasia_junior

Hahaha.

No ja wiedzialam,ze sie zbliza juz do 1000, ale myslalam,ze moze jeszcze z kilka komentarzy sie zmiesci.

mania19

Tylko nie wiem czy tutaj pisać czy gdzieś indziej.

Pasia_junior

Nie pamietam gdzie jeszcze jakis temat sama napisalam zeby tam pisac wiec moze byc tutsj na moje.

mania19

Wiesz Fantaghiro to jedno, ale Julianne Moore jest bardziej znana i ktoś może przeczytać tutaj o mojej śmierdzącej spermie.

Pasia_junior

No to moze tam zalozyc temat?

mania19

https://www.filmweb.pl/film/Tschüss+Papa-2014-789291/discussion/Dobry+film,33563 49

Gabbriel

Tak, w Carrie też płacze. I w "The English Teacher" również. Jednak zgadzam się z Chemas, płakać trzeba umieć. Ze szczęścia, z bezsilności, ze smutku, ze złości... ona potrafi odnaleźć się w każdym ze stanów.

Gabbriel

przynajmniej dobrze jej to wychodzi ;)

Kasiaa303

Julianne wszystko dobrze wychodzi, raczej nie ma roli, której by nie umiała zagrać ;)

baasienkaaa

dokładnie ;) to bardzo dobra aktorka i umie zagrać wszelakie emocje. Płacz też jest nie lada wyzwaniem ;)

Kasiaa303

Tak płacz jest trudny, trzeba umieć go zagrać, żeby nie wyglądał na wymuszony ;) Jak widać Julianne to potrafi :)

Kasiaa303

No nie wiem. Wciąż ta sama mina: zaciśnięte zęby, głośny szloch i ekstremalnie napięte mięśnie twarzy. W każdym filmie płacze prawie tak samo.

Gabbriel

No to jak w przypadku Sean Beana można obstawiać, że w prawie każdym filmie dokona żywota przed napisami końcowymi :)

Zna ktoś jeszcze aktorów/aktorki słynących z czegoś co przewija się w większości filmów z ich udziałem? :)

lena_777

Uff, wreszcie komentarz skupiający się na ironii w moim poście ;-) A Sean Bean faktycznie, ma skłonności do umierania :-D Jak przypomnę sobie specjalności innych aktorów nie omieszkam dać znać!

Gabbriel

Nie wiem czy reżyserzy/scenarzyści już zauważyli tą prawidłowość u obojga, ale aż się prosi o jakiś dramat gdzie Bean umiera wyjątkowo męczeńską/efektowną śmiercią (np. w wyniku zatrucia śmiercionośną odmianą...fasoli :D), oczywiście na rękach żony, którą gra ni mniej ni więcej nasza kochana Julianne:) Po ostatnim tchnieniu wydanym przez poczciwego Seana, który zrobił swoje, mamy najazd kamery na twarz Moore, a ta w swoim popisowym numerze, nie wytrzymuje już dłużej napięcia i tryska fontanną łez! :D

lena_777

Cudowne! Oskara za scenariusz dla tej pani! :-)

lena_777

hahahahahaha au-tor au-tor:-)

lena_777

Harrison Ford wskazuje palcem na ludzi. Ponoć to nieładnie, ale to jego technika aktorska.
Wpisz "harrison ford pointing" na youtube i pierwsza pozycja.

A poza tym to przeważnie coś się dzieje z jego rodziną i jego klasyczną kwestią jest złowrogie "Where's my family!?".

lena_777

Nicolas Cage etatowo krzyczy.

Ice Cube jest wkurzony, ale nie wiem, czy to specjalnie, czy po prostu nie umie inaczej.

Gabbriel

U nas od tego jest Anna Romantowska.

Gabbriel

Drobne aktualizacje:
- "Igrzyska śmierci" część kolejna: Twarda pani Prezydent, co to nawet śmierć jej niestraszna i wprawdzie nie beczy w głos, jednakowoż łezka w oku jej się pojawia;
- "Mapy gwiazd": tu już powrót do klasyki - płacz w pierwszej scenie, w której się pojawia :-)

Czekamy, chlip, na kolejne role! ;-)

Gabbriel

Chlip, napisze kolokwialnie: jestes boski- tzn Twoje komenta sa boskie Mistrzuniu;-)

Gabbriel

"Plan Maggie" - a jakże :-)

Gabbriel

I jest w tym świetna.

Gabbriel

Może gwarantują jej to w kontraktach?

NickError

Odbierając Oscara chyba też łezkę uroniła :)

lena_777

Ha, łezkę jak łezkę, ale busia w szeroką podkówkę też była! :-D

Gabbriel

Buzia.

Gabbriel

Ba, pewno i sam Oscar zapłakał! :D

lena_777

Też bym łzę uroniła, bo Oscar to jednak ogromne wyróżnienie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones