PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=105428}

Tylko Manhattan

I'll Take Manhattan
7,6 666
ocen
7,6 10 1 666
Tylko Manhattan
powrót do forum serialu Tylko Manhattan

Dubbing z TVP

ocenił(a) serial na 8

Poszukuję tego serialu w wersji z polskim dubbingiem(nie lektorem). Dubbing został zrobiony na zlecenie TVP w latach 80-tych. Z własnego doświadczenia wiem, że zdobycie wersji dubbingowanej jest mozliwe. W swoich zbiorach posiadam parę archiwalnych filmów dubbingowanych o których większość pewnie myśli, że już nie istnieją(dla przykłądu posiadam Anatomię morderstwa w reżyserii Zofii Dybowskiej Aleksandrowicz). Gdyby ktos to posiadał na taśmach magnetofonowych, bądź kasetach VHS, to proszę o kontakt. Stan nagrań nie ma znaczenia, byleby odcinki były nagrane w całości. Ewentualnych szumów moge się pozbyć dodatkowo w znacznym stopniu podreperowując jakość nagrania. Gdyby ktoś posiadał inne unikatowe dubbingi to również jestem zainteresowany. W zamian za odcinki z dubbingiem jestem w stanie dac danej osobie dowolne dubbingi(posiadam ponad 30 dubbingów które są praktycznie nigdzie niedostępne, mowa o filmach dla dorosłych). Oto mój adres mailowy:
dezerter_poczta@op.pl

http://www.dubbing.fora.pl/seriale-aktorskie,6/tylko-manhattan-org-i-ll-take-man hattan-1987,38.html

Replo

Witam.
Jeżeli mnie pamięć nie myli (poszukuję tego filmu już wiele lat) to w swoich zbiorach posiadam ten film w wersji dubbingowanej ale w fatalnym stanie technicznym (jeszcze na VHS). Głos chyba jest z lekkimi szumami, ale abraz to...no wiesz po tylu latach, na VHS to raczej do kitu. Jeżeli interesuje Cię ten temat to chętnie poszperam w archiwach i jak go znajdę i sprawdzę co jest na nim "czytelne" to chętnie Ci go sprezentuję. Jeżeli uda się coś z niego odzyskać, to w zamian chętnie odkupiłbym wykonaną przez Ciebie kopię (po montażu). Szkoda że takie perły Pani Aleksandrowicz "zaginęły" gdyż równie świetny dubbing był zrobiony do filmu "Ja, Klaudiusz" (też podobno "zaginął").
Pozdrawiam i czekam na ewentualny kontakt.

ocenił(a) serial na 8
jan_klimas

Cześć.

Byłbym ogromnie wdzięczny za udostępnienie mi wszystkich odcinków "Tylko Manhattanu". Tak się akurat składa, że zdobyłem ostatni odcinek w wersji zdubbingowanej. Cudem odnalazł sie na taśmie magnetofonowej. Osoba która mi go udostepniła(i z którą mam bardzo dobry kontakt mailowy) połączyła dźwięk z obrazem z wydania DVD które zakupiła specjalnie na tę okazję. To, że Twoje nagranie nie jest w najlepszym stanie to żaden problem. Na dobrą sprawę liczy się tylko sama fonia czyli polski dubbing który posiadasz. Gdyby udało mi się zdobyc całość Manhattanu to mógłbym zainteresować polska ścieżką archiwistę z TVP z którym mam kontakt. Gdyby sie za nią wział to doprowadziłby ja do stanu w którym możnaby ją nadać w telewizji. Te 'inne' dubbingi o których wspominasz sa w moich zbiorach(przynajmniej te najwybitniejsze jak '12 gniewnych ludzi' czy 'Anatomia morderstwa'). Bardzo proszę, abys sie do mnie jak najszybciej odezwał na adres:

dezerter_poczta@op.pl

Replo

Cześć.
Wybacz, że odpisuję dopiwero teraz, ale względy zawodowe nie pozwalały mi "zagłębić" się w moim archiwum. Wiadomość jest fajna. Znalazłem wszystkie osiem odcinków (na 2 taśmach VHS)i nawet z niezłym dźwiękiem. Oczywiście obraz jest czarno-biały (ze starości) i mocno zniszczony, ale jeszcze czytelny. Jest tylko jeden problem. Otóż na pierwszej taśmie, jakieś 5-10 sekund jest wgrany obraz i dźwięk spikera telewizyjnego. Prawdopodobnie któraś z moich pociech wcisnęła klawisz nagrywania na bardzo krótko (a ja nie usunąłem zabezpieczenia przed nagrywaniem). Jest to chyba w takim miejscu filmu, że bez szkody dla treści można go wyciąć. Nie oglądałem całości taśm ale chyba jest wszystko OK. Jak pamiętam, podczas projekcji w TVP mój syn nagrywał ten film na drugim magnetowidzie (dla bezpieczeństwa)i będę musiał poszperać bo może znajdę tą drugą kopię. Myślę jednak, że to co mam powinno Cię zadowolić. Proszę Cię o podanie adresu abym mógł Ci wysłąć to co mam. Życzę Tobie i wszystkim fanom tego serialu, aby udało się przywrócić go do dawnej świetności.
Mój kontakt to: jan.klimas@wp.pl
Pozdrawiam
Janek

jan_klimas

Witam! Ja też od dawna poszukuję "Manhattanu" w wersji dubbingowanej. Czy mógłby mi ktoś z Was udostępnic? przynajmniej ostatni odcinek...Byłabym bardzo wdzięczna!
Pozdrawiam,
Magda

ocenił(a) serial na 8
meinthecorner

WoooW!
Nie wiedziałem, że można być aż tak oddanym fanem jakiegoś serialu...

Bardzo miło go wspominam, choć po prawie 30 latach niewiele pamiętam z detali, tylko ogólny zarys fabuły. Ciężko pewnie byłoby teraz go obejrzeć w jakiejkolwiek wersji, a tymczasem Wy szukacie tej, która leciała w czasach jak VHSy mieli tylko badylarze i cinkciarze...

ocenił(a) serial na 10
ZSGifMan

Dobry wieczór....
Oj można, można...!
Do tego stopnia, że wersję literacką - czyli powieść Judith Krantz -mam w oryginale i w tłumaczeniu... Idealny antydepresant...
Serial - prócz kopii w mojej niesamowitej pamięci - był cały w oryginale na VHS, zdaje się,że jeszcze się gdzieś melinuje..
.Jak to dobrze,że mam jeszcze sprawny magnetowid - bo dostać "I'LL TAKE MANHATTAN"na dvd graniczy z cudem..!

ocenił(a) serial na 8
Anomalia_filmweb

Dynastię chyba puszczali (ponownie), przynajmniej część odcinków, ale takich rzeczy jak >to<, czy np. Powrót do Edenu, to nie uraczysz w tv! Przynajmniej ja nie zakontaktowałem, że leci, czyli dla mnie nie leciało nigdzie. Pewnie bym z chęcią obejrzał, no ale nie ma...

ocenił(a) serial na 10
ZSGifMan

Dzień dobry...
Chyba dziwna jestem, bo DYNASTII seriami nie trawiłam, tak samo jak nie rozumiałam szału na MODĘ NA SUKCES.....
POWRÓT DO EDENU , zwany w warze domowej KROKODYLEM był, a jak że...! Choć bardziej na zasadzie humorystycznej...
Jestem dwujęzyczna rodzinnie, więc pewne rzeczy oglądałam tylko po niemiecku lub angielsku, a w Polsce leciały one wiele lat później - typu A FINE ROMANCE...

ocenił(a) serial na 10
Anomalia_filmweb

Choć w pasjach serialowych bym się z kilko a wyborami z Panem zgodziła...!

ocenił(a) serial na 8
Anomalia_filmweb

To były takie czasy w kraju, że oglądało się to co było, a nie to co człowiek chciałby oglądać...
Zresztą ponieważ było to co było, to skąd mieliśmy wiedzieć co chcielibyśmy oglądać zamiast tego co nam serwowano, skoro nic innego nie było, bo było co było... ;)

Gusta filmowe ukształtowały się dużo później, ale podstawy na pewno w oparciu o młodość spędzoną przed telewizorem, VHSem czy w kinie, a to ostatnie w tych czasach było największym oknem na świat.

ocenił(a) serial na 8
Anomalia_filmweb

Nieraz nie dwa teraz twierdzę, że jest za dobrze ludziom i się w duuupach poprzewracało, bo sami nie wiedzą co oglądać (i nie tylko, ogólnie jak żyć;) wachlarz tematów jest taki szeroki, że można by oglądać 24/7, a i tak by człowiek nie zobaczył nawet połowy dostępnych treści. Połowy - co ja mówię, to pewnie mniej niż ćwierć, jedna piąta, szósta... yyy, bardzo mało ;)

Replo

Ja ostatnio znalazłem u siebie kilka odc. Kronik młodego Indiany Jonesa z TVP z dubbingiem.

Replo

Witam. Nie wiem czy po tylu latach to jeszcze aktualne, ale wszystkie osiem odcinków z dubbingiem jest dostepne na gryzoniu :)

jarkaz63

a co to gryzoń?

Replo

A ja dopiero dzisiaj znalazlem na necie. Chyba z gryzonia z logiem serduszka. Jest dubbingem w slabej jakosci ale i tak obejrze wszystkie 8 odcinkow. Dlugo szukalem :)

Replo

Posiadam na VHS wszystkie odcinki z dubbingiem. Nagrane z TVP. Jeśli jest ktoś zainteresowany to proszę kontakt

ocenił(a) serial na 8
Klempos

Jestem zainteresowany. Proszę o wysłanie maila na mój adres: dezerter_poczta@op.pl

ocenił(a) serial na 8
Klempos

Jestem zainteresowany tymi odcinkami z dubbingiem. Poproszę o wysłanie maila na mój adres: dezerter_poczta@op.pl

ocenił(a) serial na 8
Klempos

Jak można się z Panem skontaktować w sprawie uzyskania odcinków serialu "Tylko Manhattan" z dubbingiem TVP? Mogę od Pana odkupić kopię kasety VHS, lub samą kasetę VHS jeśli jej Pan nie potrzebuje.

Replo

Ten serial lecial z dubbingiem na tvp? Niemozliwe, na youtubie są odcinki z tvp1 z lektorem.

Replo

Witam, jakie produkcje zdubbingowane posiadasz? Mam Tylko Manhattan

ocenił(a) serial na 8
ocenił(a) serial na 8
Dibelius_Post

A jaka to wersja? Czy to nagranie do którego sam Pan dotarł przeglądając kasety VHS czy wersja pobrana z c h o m i k u j? Jeśli to drugie, to mnie to nie interesuje, bo to nagranie wypłynęło z moich zbiorów. A dubbingi mam różne. Na przykład serial "Przyjaciele" z dubbingiem Canal+ czy kinowe dubbingi z czasów PRLu. A czy poza "Tylko Manhattanem" posiada Pan jeszcze jakieś dubbingi opracowane przez Canal+, TVP lub Wizję Jeden?

Replo

Bardzo mi przykro ale ch...uj. Udało mi się rozszyfrować kilku dodatkowych aktorów nie podanych na filmwebie czy gdziekolwiek indziej np. Krzysztofa Kolbergera, Eugeniusza Robaczewskiego czy Leopolda Matuszczak. Ewa Żukowska dubbinguje Ninę Stern. Tyle po pierwszym odcinku. Szkoda że w tej emisji zapomniano podać aktorów dubbingujących ale z drugiej strony fajne, kolejne ćwiczenie umyslu. Mnie interesują wyłącznie dubbingi z PRL, nie muszą być na wymianę, moze być w innej formie. Oczywiście jeśli będą to interesujące mnie tytuły. Mogę służyć od X lat nie emitowanymi Teatrami Telewizji.

ocenił(a) serial na 8
Dibelius_Post

A które Teatry Telewizji ma Pan z dubbingiem? Niestety główny problem z nagraniami "Tylko Manhattanu" jest ten, że nagrania są bez czołówki i napisów końcowych gdzie jest wymieniana lista realizatorów dubbingu, bo autor nagrań chciał zmieścić jak najwięcej odcinków na jednej kasecie. Na przestrzeni lat udało mi się dotrzeć do jeszcze innej wersji i problem jest ten sam. Co ciekawe udało mi się ustalić, że streszczenia poprzednich i kolejnych odcinków "Tylko Manhattanu" były dubbingowane na nowo. W dubbingu nie wykorzystano nagranych wcześniej dialogów. To taka ciekawostka.

Replo

Miałem na myśli polskie Teatry Telewizji... A oto obsada dubbingu (wychwycona przeze mnie) odc. 1 "Tylko Manhattan": Odc. 1
Obsada Dubbingu: Dorota Nowakowska (Maxie Amberville; nie występuje w czołówce), Ewa Kania (Lily Amberville; nie występuje w czołówce), Tadeusz Borowski (Cutter Amberville; nie występuje w czołówce), Jerzy Kamas (Zachary Amberville; nie występuje w czołówce), Ewa Żukowska (Nina Stern; nie występuje w czołówce), Krzysztof Kołbasiuk (Rocco Cipriani; nie występuje w czołówce), Michał Bajor (Justin Amberville; nie występuje w czołówce), Andrzej Precigs (Toby Amberville; nie występuje w czołówce), Włodzimierz Press (Pavka Meyer; nie występuje w czołówce), Krzysztof Kolberger (Lammerman; nie występuje w czołówce), Dorota Lanton (Angelica Cipriani; nie występuje w czołówce), Eugeniusz Robaczewski (Harry Fielding; nie występuje w czołówce), Andrzej Gawroński (Barnie Coster; nie występuje w czołówce), Wiesław Machowski (ojciec Zacharego i Cuttera; nie występuje w czołówce), Leopold Matuszczak (Bob; nie występuje w czołówce), Henryk Łapiński (szofer Al / Ziegler; nie występuje w czołówce)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones